Безпека дитячих літніх розваг

Администратор, 22.06.2016

З дитинства ми пам’ ятаємо: сонце, повітря та вода – наші найкращі друзі. Після душних класів, сидячої роботи, перевтоми постає першочергова задача – оздоровлення, загартування та підвищення імунітету дитини. Щоб відпочинок був не тільки приємним, але й безпечним треба завчасно розпланувати літній період та ознайомити малюків або пригадати разом як треба поводитися в тих або інших місцях, щоб уникнути небезпеки.

Перш за все це стосується безпеки дітей на дорозі:
- де і як переходити дорогу, що розповідають кольори світлофора;
- де можна кататися на велосипеді, скейті або роликах;
- про що говорять дорожні знаки;
- правила поведінки в громадських місцях.

Щоб розповідь була цікавою, змоделюйте ситуацію, розберіть її в ігровій формі таким чином, щоб кожна дитина мала змогу прийняти участь в цьому процесі. Діти люблять все яскраве, тому значну допомогу зможуть надати вам наочні посібники, стенди з безпеки або мультфільми

1.jpg

Запропонуйте дітям самим намалювати плакат як вони запам’ятали та розуміють безпеку.

Безпека вдома

2.png Як би ми того не хотіли, але, чим дорослiше стають наші діти, тим більше часу вони проводять наодинці. Обов’язок батьків навчити дитину правильно користуватися домашніми приладами або переконати чому заборонено ними користуватися на самоті. Як треба поводитися в екстремальній ситуації, як захистити себе, що треба робити, якщо в квартирі є запах газу, які служби треба викликати в разі небезпеки, чому треба економити світло, що взагалі заборонено робити та які наслідки можливі, якщо не дотримуватися основних правил – ось головні питання, на які кожна дитина повинна мати відповідь.

Сонячний удар

3.jpgВлітку діти багато часу проводять на свіжому повітрі, як в дитячому садочку так і вдома, але тривале перебування на сонці може мати негативні наслідки в вигляді сонячного або теплового ударів. Щоб запобігти небезпеці треба дотримуватися простих правил – ходити с покритою головою, в саму спеку більше часу проводити в тіні, пити воду та не одягати теплого одягу. Розкажіть дитині про наслідки перегріву та як надати першу дорогу до приїзду швидкої, а також особистим прикладом показуйте що це важливо не тільки для дітей, але й для дорослих. Малюки наслідують дорослих в поведінці, звичках, відношеннях до ситуації, тому дуже важливо щоб сприйняття було правильним з дитинства.

Безпека на воді

4.jpg Неможливо уявити літній відпочинок без купання в річках, озерах та на морі, але слід уявляти, що це не тільки корисно та приємно, а може бути і небезпечно. Це повинні пам’ятати в першу чергу дорослі, адже саме вони несуть відповідальність за здоров’я та безпеку дітей. Правила безпеки на воді неодноразово повторюють і в школі, і в дошкільних закладах, але найбільш ефективно буде, якщо батьки за 2-3 дні нагадають дитині основні правила та заборони, до чого можуть призвести пустощі на воді, несерйозне ставлення до небезпеки, бо коли ви вирушаєте до річки дитина може бути збуджена майбутньою розвагою та не сприйняти корисну інформацію. Одна з найважливіших гарантій безпечного відпочинку на воді – вміння добре плавати. Не жалійте свого часу, займайтеся з дитиною, в період навчання запишіться до басейну, щоб основним навичкам плавання малюка навчив професіонал.

Безпека у лісі

Незабутньою для малюка стане прогулянка до лісу всією родиною, а якщо ви вирішите заночувати з палаткою, то це буде справжня пригода, враження від якої залишиться у вашої дитини на все життя.

5.jpg Розмовляйте з малюком про те, що вас оточує на даний час. Наприклад, розкажіть йому про природу рідного краю, про дерева, що зустрічаються на вашому шляху, які тварини живуть у лісі, чому так важливо берегти природу, не залишати після себе сміття, а також про те, які неприємності можуть підстерігати у лісі та як їх уникнути. Перш за все треба звернути увагу на гриби, яких достатньо в літній період, розкажіть про отруйні та їстівні гриби, про те, що збирати та вживати гриби треба тільки з дорослими. Теж саме можна сказати і про ягоди, які б гарні та яскраві на вигляд вони не були, не варто поспішати зривати їх та куштувати, бо серед них можуть бути ті, що можуть визвати отруєння.

Обережно, кліщі!

Справжньою бідою на початку літа можуть стати кліщі, не забувайте про світлий одяг та речі, які можуть стати в нагоді при укусі.

Ми рекомендуємо

6.jpg 7.jpg