Небезпечні речі для малечі

Администратор, 26.04.2016

0.png Починаючи з дитячого садочка навчайте дитину, як берегти своє життя від небезпеки. Показуйте та розказуйте малечі, які природні явища, предмети або ситуації можуть нашкодити їх власному життю та життю оточуючих.
Велика наука безпека життєдіяльності вивчає різні джерела небезпеки для людини. Звичайно подавати інформацію необхідно поступово та в доступній формі для дитини. Для кожної вікової групи існують свої методики та основні теми, які необхідно засвоїти.

«Не залишайте дітей самих удома»

«Вивчіть з дітьми номери служб 101, 102, 103, 104 та навчіть користуватись телефоном для виклику цих служб»

В дитячому садку задача вихователя донести дітям основи безпеки життєдіяльності. Прості правила на важливі теми допоможуть вберегти дитину від загрози життю. Як правило, до навчального плану у дошкільних навчальних закладах та у початковій школі відносять питання з охорони здоров’я, правила пожежної безпеки, правила поведінки на дорозі та безпека дитини у побуті.

«Навчайте дітей бути обережними з тваринами»

«Вивчіть з дитиною домашню адресу або вкладайте в кишені одежі або ранця картку з даними дитини»

Ця інформація є основою для безпечного життя. Дозвольте дитині дізнатись як доглядати за своїм здоров’ям, як правильно переходити дорогу та як не нашкодити своєму здоров’ю під час взіємодії з побутовими предметами та вогнем.

«Не дозволяйте дитині бавитися з вогнем, електричними й газовими приладами (сірники, плита, нагрівні прилади)»

«Забезпечте у домі відсутність відкритих, обірваних та неізольованих електродротів. Не дозволяйте наближатись до них»

Для кращого засвоєння інформації з правил безпеки в дитячому садку буде доречно використання методичного посібника або ігри. Такий спосіб є наочним та деякою мірою практичним, тому матиме кращий ефект. Магніти або фігурки на підставках цікаво пересувати та розігрувати різні ситуації та поведінку під час надзвичайної ситуації.

2.png

«Забороняйте торкатись на вулиці незнайомих предметів, вони можуть зашкодити вашій дитині»

«Навчайте не відчиняти двері незнайомим людям або вступати в контакт з незнайомцями на вулиці»

Також, щоб ефект був тривалим можна використовувати наочні стенди та плакати . Зрозумілі схематичні картинки будуть нагадувати малечі правила, які вони вчили на занятті. Великі знаки дорожнього руху, позначки небезпеки на побутових приладах, які зображені на стендах для дитячих садків відкладуться у пам’яті дитини як образ, за яким закріплена деяка корисна інформація.

Ми рекомендуємо

3.jpg 6.jpg