Прогулянка - метод знайомства з природою!

Администратор, 13.05.2016

0.jpg

На дворі помітно теплішає з кожним днем, а це означає, що настає пора прогулянок. Яскраве сонечко та квітучі дерева так і кличуть дітей на вулицю гратись. Прогулянка – це не лише свіже повітря та рухливі ігри, а й цікавий спосіб знайомства з новим.

У голові дитини завжди виникає багато питань «Чому?», наприклад, «Чому сонечко тепліше світить влітку?» або «Чому ведмідь лягає спати на цілу зиму?». І всі ці питання потребують негайної відповіді. Можна розповідати дитині про особливі сезонні зміни у природі та житті тварин, але монотонна розповідь під час ходи не зацікавить маленького чомусика. Тому пропонуємо поєднати приємне з корисним.

Навчальну прогулянку сплануйте завчасно. Дуже важливо продумати маршрут та знайти місця, де можна зацікавити дитину. Звертайте особливу увагу на вподобання вашої дитини, адже розповідати про погоду дитині, яка хоче знати все про тварин, буде не ефективно.

1.jpg
Залежно від місця мандрівки, допоможіть дитині правильно вибрати одяг, щоб прогулянка була безпечною для здоров’я. Розкажіть дитині про правила поведінки на природі. Якщо прогулянка має бути тривалою, обов’язково попіклуйтесь про невеличкий перекус та воду.
Прогулянки можна розділити на одинокі та цикли. Одинока прогулянка може бути, наприклад, до зоопарку або одноразовий похід до лісу.
2.png
Цикл прогулянок може бути корисним, якщо дати можливість дитині вести самостійні спостереження за погодою, рослинами та тваринами.
Запропонуйте дитині вести щоденник, куди можна записувати або замальовувати спостереження, вклеювати особливі фотографії. Такий щоденник дитина може оформити самостійно або за допомогою дорослих. Не важливо, це буде звичайний блокнот або навіть інтерактивний стенд, головне те, щоб дитині було цікаво займатись спостереженнями.

3.jpg
В дитячих садках та у початковій школі для спостереження за погодою та природою ефективно застосовуютєся календар спостережень за природою. Змінні карки погоди, стрілочки пори року та градусник з пластиковим бігунцем дуже подобаються дітям. Як правило, знайомство з природою в навчальних закладах відбувається за допомогою наочних методичних посібників та ігор. Закріпити ці знання можна під час навчальної прогулянки. Звертайте увагу дитини на важливі речі, заохочуйте досягнення у спостереженнях та насолоджуйтесь природою разом з малечею.

Ми рекомендуємо

4.jpg 6.jpg