Як полегшити процес адаптації у дитячому садку?

Администратор, 19.05.2016

0.jpg Коли приходить час віддавати дитину до дитячого садка, батьки починають думати, як зробити так, щоб процес адаптації пройшов безболісно для дитини. Спеціалісти з дитячого здоров’я, педагоги та вже досвідчені батьки наполегливо рекомендують проводити обов’язкову поступову підготовку до нового оточення та режиму дня. Вона дозволить уникнути проблем зі звиканням до нового розпорядку дня, з адаптацією у новому колективі, а також допоможе дитині не піддатися стресу.
Дитина в такому віці максимально вразлива та стрес значно підриває імунітет, впливає на загальний стан дитини, а також психічне здоров’я дитини. Дитина стає дратівливою, плаксивою та примхливою. Вважається найбільш оптимальним часом для звикання до нового режиму дня приблизно півроку. За цей час батькам потрібно зробити великий об’єм робіт, посилено опрацювати режим дня та дотримуватися його самим.

1. Звикаємо вставати рано!

В основному прийом дітей до дитячого садка відбувається з 7 до 9 годин. Тому необхідно навчитись вставати з малечею раніше. Оптимально вставати о 7 ранку. Ви встигнете вмитися, зробити зарядку, поїсти, одягтись та дістатися дитячого садочка. Сніданок перед дитячим садком дуже важливий, бо на етапі адаптації дитина в дитячому садку буде погано їсти, а може навіть зовсім відмовиться від їжі. Голодна дитина буде млявою, примхливою, безініціативною в іграх та спілкуванні. Рекомендуємо організовувати родинні сніданки. Дитина краще справлятиметься з труднощами, якщо відчуватиме теплу підтримку родини.

2. Їжа в дитячому садку

Поступово додавайте до раціону дитини продукти, які входять до основного меню в дитячому садку. Ви можете ознайомитись з меню дитячого садка у медкабінеті на стенді Меню або інших інформаційних стендах . Також зверніть увагу, що час прийому їжі в дитячому садку обмежено. Дитина не має 2 години развозити кашу по тарілці та обливатись борщем як удома.

3. Чим зайнятись, поки ми дома?

На етапі підготовки намагайтесь спланувати день так, щоб вистачило часу і прогулянці, і розвиваючим іграм та книжкам. Обов’язково не забувайте про денний сон. Розпорядок дня в дитячому садку передбачає після сніданку активні ігри та прогулянки, а після обіду відпочинок. Скоріш за все дитина і сама захоче відпочити після активного початку дня.

Пропонуємо режим та раціон дня підготовки на основі досвіду батьків.

• 7:00 – Підйом, гігієнічні справи та фізичні вправи.

• 7:30 – 7:50 – Перший сніданок: стакан йогурта або молока, шматочок сиру, сиркова маса.

• 7:50 – 8:30 – Щоденні справи, наприклад, допомога мамі вдома. Далі це буде час, коли дитина поступає до дитячого садка.

• 8:30 – 9:00 – Другий сніданок: цей час співпадає з майбутнім сніданком в дитячому садку. Пропонуємо традиційні продукти, які дають в дитячому садку: молочні каші, запіканки та інше.
  • 9:00 – 10:30 – Цей час можна виділити для ігор та книжок. Запропонуйте дитині малювати, ліпити або складати пазли.

• 10:30 – 11:30 – Прогулянка на свіжому повітрі. Ви можете доручити цю справу старшим дітям, бабусі або дідусю та в цей час зробити домашні справи або приділити час собі.

• 12:00 – 12:30 – Обід, також дотримуйтесь раціону дитячого садка.

• 12:30 – 14:30 – Сон. Як ми вже казали, після активного початку дня, дитина захоче відпочити.

• 15:00 – 15:30 – Полудень: легка їжа перед вечерею. Запропонуйте дитині стакан какао, компот або молоко, легкий бутерброд.

• 15:30 – 17:30 – Час для ігор та розвитку.

• 17:30 – Перша вечеря: пропонуйте дитині звикати до овочей, круп та макаронів.

• 19:30 – Друга вечеря: Не навантажуйте шлунок дитини на ніч. Давайте лише продукти, які принесуть максимум користі: молочні продукти, фрукти, салат зі свіжих овочей, куряче м’ясо або риба.

• 20:00 – Гігієнічні процедури та підготовка до сну

Рекомендуємо не відступати від такого розпорядку дня і на вихідних. Проаналізуйте, що потрібно навчитись робити вашій дитині та розвивайтесь кожного дня. Допоможіть дитині за допомогою методичних посібників, розвиваючих ігор та книжок.

Цей приклад не взірець режиму дня для дитини, але ми сподіваємось, що такий план надихне вас на підготовку дитини до дитячого садка і ви його вдосконалите.

Ми рекомендуємо

0.jpg 2.jpg