Групи днз. Набори стендів для оформлення

Сучасні дошкільні установи повинні не тільки здійснювати нагляд за дітьми, а й виховувати дітей, давати їм перші знання, початкові вміння і навички. Саме тому в число обов'язкових занять з малюками в ДНЗ входять: малювання та ліплення, фізична культура, музика та спілкування з вихователем у формі бесіди.
Будь-який початківець, і навіть досвідчений педагог, отримавши нове приміщення під групу в дитячому садку, задається питанням: як облаштувати його одночасно зручно і методично грамотно. На жаль, в нашій країні оформлення групи в ДНЗ лягає в фінансовому сенсі на плечі батьків малюків. Саме на їх розгляд вихователь виносить форму і дизайн меблів, а також всіляких навчальних посібників і стендів.

Зонування приміщення групи в ДНЗ

Так, меблі ігрової кімнати повинні ділити її простір на зони: ігрову і обідню. Вихователь зможе сам вибирати, яку з них використовувати для заняття, в залежності від його теми і цілей.
Наприклад, одним з найбільш популярних занять в ясельної групи є «Сюрпризний мішечок». Цей вид розвиваючої діяльності зручніше проводити в ігровій зоні, розташувавшись на теплому великому килимі, по периметру якого встановлюються дитячі стільчики, а також журнальний столик і стілець вихователя. Обладнанням заняття є невеликі різнокольорові пластмасові іграшки та, безпосередньо, сам мішечок з якого вони витягуються.
Біля стіни в ігровій зоні слід встановити шафи для зберігання іграшок. Обов'язково потрібно придбати трюмо з дзеркалом і ящиками для фена, а також баночок з-під кремів і шампунів. І це не просто так, адже вже до чотирьох років дитина, почавши повністю асоціювати себе з зображенням в дзеркалі, буде самостійно підходити до нього.
Зручно мати в групі набори дитячих меблів та іграшок:
  • «Магазин», до складу якого прилавок і гіпсові або пластикові фігурки овочів і фруктів, а також жетони-гроші для розрахунку за покупку;
  • «Кухню» з набором дитячого посуду, імітацією плити і обіднього столу, де діти будуть «готувати», і «годувати» один одного і ляльок;
  • «Вітальню» у вигляді набору м'яких меблів і подушок «для ляльок», на яких із задоволенням будуть сидіти самі малюки.
Обідня зона повинна включати квадратні столи для малюків ясельної групи або двомісні, що нагадують парти, для дітей старшої групи. За цими столами вони будуть малювати, ліпити і вирізати на обов'язкових заняттях для підготовки до школи.

Що стане в нагоді під час занять

Звичайно ж, оформлення групи в дитячому садку, згідно педагогічної системою Монтессорі, має передбачати безліч невеликих іграшок та ігор. Обов'язкова наявність яскравих кольорів і різних фактур. Варто придбати: мозаїку, лото, мішечки з крупами, горохом і прянощами, ігри-комплекси для вивчення кольорів і геометричних фігур, цифр і букв, а також кольорові стенди для оформлення стін групи.
Приємними батькам дрібницями стануть: стенд для привітання іменинників, підставка для виробів з глини або тіста, виготовлених дітьми на заняттях, а також стенди для днз з малюнками дітей та потрібної для функціонування групи інформацією. Всі вони обов'язково повинні бути яскравими і барвистими.

Зонування приміщення групи в ДНЗ

Зручно мати в групі набори дитячих меблів та іграшок:

Що стане в нагоді під час занять