Кабінет інформатики

Інформатика є порівняно новою дисципліною в школі. Її ввели в обов'язковий перелік предметів, що вивчаються тільки в середині 90-х років минулого століття. Тому педагоги-інформатики в школі зазвичай є молодими фахівцями.

Методичні проблеми молодих педагогів

Будь-якому вчителеві інформатики, який тільки що переступив поріг свого кабінету, дирекція школи урочисто вручає ключі від нього з проханням методично грамотно оформити комп'ютерний клас. Під оформленням розуміється наповнення кабінету спеціалізованою літературою та стендами, які одночасно послужать і наочними посібниками під час проведення уроків.
Основна особливість завідування комп'ютерним класом полягає якраз в тому, що наочні посібники для проведення уроків, в загалі і не потрібні. Оскільки будь-яку тему можна з легкістю викласти учням, використовуючи мультимедійні засоби, вже наявні в кабінеті: комп'ютер, звукові колонки, миша і клавіатуру.
Досить лише грамотно скласти комп'ютерну презентацію на базі програми Microsoft Office PowerPoint, яка буде надавати всі необхідні вчителю графічні зображення та відеоматеріали, що ілюструють пояснення нової теми.
Однак молодий педагог дуже швидко стикається зі шкільними реаліями в особі перевіряючого з відділу освіти, який просить продемонструвати методичне наповнення кабінету. І ось тут-то виникає питання: які ж стенди повинні висіти на стінах кабінету інформатики і скільки їх повинно бути?

Стенди для кабінету інформатики

Проблема вирішується легко, адже стенди для кабінету інформатики досить давно розроблені міністерством освіти. Вони являють собою аркуші картону або пластику, за розміром відповідні стандартному ватману. На кожному стенді нанесена інформація за темами:
  • історія науки і видатні вчені, які внесли вклад в її вивчення;
  • правила техніки безпеки при роботі з комп'ютером;
  • різновиди гімнастики для очей;
  • правильна посадка перед комп'ютером;
  • будова клавіатури;
  • архітектура комп'ютера і пристрої введення-виведення інформації, види носіїв інформації.
Останній з перерахованих стендів доречно буде доповнити, створивши в кабінеті невеликий музей з експонатів, які учні не можуть взяти в руки в реальному житті.
Це повинні бути трьох- і п'ятидюймові дискети в розібраному вигляді, вінчестер старого зразка, матричний принтер і картриджі принтерів різних видів. Сюди ж можна помістити кулькову і лазерну комп'ютерні миші, а також інші пристрою. Подібний перелік експонатів вдало проілюструє теми про історію розвитку інформатики.
Для того щоб розмістити стенди з інформатики на стінах, досить буде прибити з виворітного боку кожного стенду по дві дерев'яні рейки - зверху і знизу, а на кінцях верхньої рейки закріпити тасьму або джгут. З цією роботою чудово впорається шкільний тесля. Після чого вчителю залишиться лише розвісити стенди на цвяхах, пластикових гачках або кнопках по периметру кабінету інформатики.

Методичні проблеми молодих педагогів

Стенди для кабінету інформатики