Кабінет хімії

Вивчення предмета «Хімія» в школі зводиться більше до теоретичного матеріалу і вирішення завдань, ніж до демонстрації перетворень одних речовин в інші, шляхом експериментів. Це відбувається, по-перше, через вміст курсу хімії в школі, чітко визначеного міністерством освіти.
По-друге, тому що школярам можна демонструвати лише безпечні і найпростіші хімічні досліди. А по-третє, через відсутність в шкільному кабінеті хімії реактивів. Справа в тому, що міністерство освіти, а також адміністрація школи абсолютно не фінансують придбання хімічних речовин.
Тому вчитель, для демонстрації дослідів в класі, змушений купувати пластикові банки з хімічно очищеними речовинами за власний рахунок. І якщо вартість кухонної солі не надто висока, то з'єднання, що містять срібло, мідь і інші цінні метали, обходяться дорого.

Оформдлення кабінету хімії у школі

Однак існують і позитивні сторони. Так, кабінети хімії, обладнані у всіх школах ще з радянських часів, коли педагоги набували стенди, таблиці, муляжі та роздаткові матеріали в спеціалізованих магазинах наочних посібників. Причому коштувало методичне забезпечення кабінету дешево, а гроші для оплати знімалися з рахунку школи.
Крім того, сучасне оснащення шкіл комп'ютерною технікою дозволяє вчителям уникати проведення дослідів в класі, демонструючи їх на екрані персонального комп'ютера. Причому показати учням можна навіть дуже складні і нездійсненні в умовах шкільного хімічного кабінету процеси.

Зміни в періодичній системі хімічних елементів

Однак, у зв'язку з недавніми змінами змісту шкільного курсу хімії, заміна деяких стендів і плакатів стала неминучою. Так, змінилися назви хімічних елементів у періодичній системі Д.І. Менделєєва і номенклатура хімічних сполук. А оскільки методичне забезпечення кабінету обов'язково повинно відповідати шкільній програмі, стару періодичну систему необхідно замінити новою, видозміненою.
Крім того слід враховувати, що сучасні можливості друку дозволяють виготовляти плакати і таблиці з застосуванням передових технологій, переносячи зображення на плівку або пластик ПВХ. В результаті таблиця виходить чіткою і яскравою. А стійкі барвники дозволять кольорам довго не вигоряти на сонці.
Можливо також і повне оновлення стендів для кабінету хімії, оскільки всі розроблені міністерством освіти на допомогу вчителю хімії методичні посібники та стенди випускаються одним комплектом. На даний момент він налічує 15 таблиць.

Оформдлення кабінету хімії у школі

Зміни в періодичній системі хімічних елементів