Календарі природи та погоди

Якби всі батьки, дитячі установи - сади, школи, ліцеї прищеплювали дітям любов до природи, то дорослі не ставилися б так по-варварськи до рослинного і тваринного світу, до того, що годує і поїть людство.

Ведення календара природи

Для кращого розуміння дітьми навколишнього світу рекомендується вести календар спостережень за погодою. У нашому світі все взаємопов'язано. Не можна розділяти спостереження за природою і погодою, картина буде неповною. Адже трава, дерева, квіти не можуть жити без води, без дощу. Дощ береться звідки? З хмар. А хмари ганяє вітер. Вітер, звичайно ж, відноситься до розділу погода.

Постійність - найкращий помічник

Щодня записуючи погодні умови, дитина, по-перше, стає дисциплінованою, по-друге, виробляється спостережливість, і, по-третє, вдосконалюється логічне мишленіе. В календарі погоди школяра відображаються: температура, опади, сила вітру - безвітряно, легкий, сильний, поривчастий ураган і його напрямок.

Оформлення щоденника погоди

Щоденник може бути оформлений по-різному, це не принципово. Вести його можна в звичайному зошиті, на комп'ютері, але краще завести загальний зошит, барвисто оформити. Його надовго вистачить і можна постійно носити з собою. В щоденнику можна накреслити таблицю і в розділах відображати: рік, місяць, число, час, температуру, опади. додаткові посібники
Непогано б придбати барометр і компас. Відмітки в календарі погоди для школярів робити кольоровою пастою. Наприклад, температуру зі знаком плюс - червоною, синьою - зі знаком мінус. Опади - дощ, намалювати хмару, і з нього короткими рисками намалювати падаючий дощ, а сніг - сніжинками. Можна робити фотографії і вклеювати в календар.

Ведення календара природи

Ведення календаря природи виховує в дитині любов до навколишнього світу - метод екологічного виховання. Кожний день малюк зустрічається з рослинним і тваринним світом. Це особливо проявляється в сільських місцевостях. На жаль, діти міст позбавлені можливості постійно спілкуватися з природою. Вони обмежуються переглядом природи по телебаченню, іноді в зоопарку і при виїздах на природу. Тому «міським» дітям ведення календарів природи будуть дуже корисні. Вони розвивають в дітях спостережливість.

Куточки природи в навчальних закладах

Дуже буде корисно, якщо вдома і в навчальних закладах стануть створюватися куточки природи. Хорошим наочним посібником стане вирощування рослин в домашніх умовах. Ось тут-то і потрібні календарі природи. Дитина може на власні очі бачити і спостерігати за поведінкою тварин і як ростуть рослини. Вони, записуючи все, що бачать в щоденник, можуть порівнювати спостереження. Крім того догляд за тваринами і рослинами виробляють любов до них.

Постійність - найкращий помічник

Оформлення щоденника погоди