Методичні стенди

Як грамотно оформити методичний кабінет

Багато починаючих педагогів дошкільних освітніх установ і шкіл стикаються з проблемою оформлення кабінету. Складність її полягає в тому, що молодий фахівець зобов'язаний зробити це:
  • за власний рахунок;
  • грамотно з методичної точки зору;
  • красиво, естетично і недорого.
А найголовніше, навіть учень, що не підготувався до уроку, глянувши на плакат, повинен згадати хоча б частину матеріалу, викладеного на попередньому уроці. Адже, як відомо, протягом дня учень пам'ятає 75% інформації, викладеної на уроці, а на наступний день тільки 50%. Далі в пам'яті, у вигляді залишкового явища, затримується лише 25% знань, отриманих від учителя-предметника на уроці.
До того ж, входити в кабінет, на стінах якого розвішані барвисті і дорого оформлені плакати з зображеннями, написами і формулами, добре помітними навіть з останньої парти, учням набагато приємніше. Адже зовнішній вигляд кабінету дозволяє з перших уроків прищепити дитині інтерес до предмету і бажання вивчати його в подальшому.

Проблеми методичного оформлення кабінетів

На жаль, сучасні реалії такі, що молодий фахівець, який не має досвіду викладання та методичної роботи, отримує найменшу, з передбачених у навчальному закладі заробітних плат. І при цьому, він зобов'язаний виділити левову частку грошей з власного або сімейного бюджету на те, щоб методично оформити робочий кабінет, будь то група в ДОУ або шкільний клас. Причому зробити це треба відповідно до вимог міністерства освіти.
І якщо двадцять років тому вчитель, завідувач кабінетом, просто платив професійному художнику за плакати з зображенням еволюції людини, математичних формул, хімічних рівнянь і багато іншого, то в сучасних школах обов'язково повинні бути стенди, що містять вимоги міністерства освіти, правила техніки безпеки та схему протипожежної евакуації. А наявність в кабінетах книжкових полиць або шаф, передбачає розміщення комплектів підручників, які роздають дітям для роботи в класі, і великої кількості додаткової літератури.
На закінчення хотілося б зауважити, що вчителі-предметники, як правило, жінки. А, отже, випилювання лобзиком, обробка евродоска і художній розпис по ДСП з метою створення настінних методичних плакатів виключаються. Жінка-вчитель здатна, хіба що, набрати необхідну інформацію в текстовому або графічному редакторі персонального комп'ютера і потім роздрукувати її за допомогою принтера. А цього не завжди вистачає для якісного методичного забезпечення проведення уроків.

Як грамотно оформити методичний кабінет

• за власний рахунок;
  • грамотно з методичної точки зору;
  • красиво, естетично і недорого.

Проблеми методичного оформлення кабінетів